* ברישום זה אני מאשר/ת קבלת מסרים שיווקים מחברת היי סטנדרט- היבואנית הרשמית של מונטיין

#FOLLOW

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
Please reload

עצות לקראת מרוצי הרים | חלק שני: רגע לפני המירוץ

1/3
Please reload

#שווה קריאה

איזה טיפוס אתה? הכירו את מטפס ההרים אנדי קירפאטריק

איזה טיפוס אתה? אחד שמטפס לפסגה, אחד שלא מוותר? אחד שרוצה להגיע רחוק יותר. מהר יותר. להיות במקום שאיש לא היה בו ולייצר חוויה שהיא רק שלך. חדור מוטיבציה, בטוח והכי חשוב, טיפוס שיודע להנות מכל רגע במסע בדרך לשם, ואז להיות

 

אם אתה מחפש אנשי שטח שכבר עושים את זה בעולם, קל לזהות אותם היום. הם אנשי מונטיין. מטיילים, מטפסי הרים, מדריכי מחנאות, אנשי קמפינג והישרדות. רצי אולטרה מרתון וספורטאים מהמעלה הראשונה. הם לא מתפשרים. לא מוותרים ומגיעים הכי רחוק שאפשר בכל תנאי אקלים, לכל פסגה ועמק. 

 

 

אחד האנשים האלה הוא אנדי קירפאטריק (ANDY KIRKPATRICK. מטפס הרים מקצועי והרפתקן השייך לנבחרת המקצועית של מונטיין.

 

"היעדים שאני מציב לעצמי אינם נמדדים בקלות ואינם קשורים להשגת שיאי עולם או מקומות ראשונים. הסיבה שאני מטפס, והמסעות שאני עושה הם יותר מאשר מרחקים או גבהים, הם בעיקר הצורך שלי לשבור את השיאים והגבולות של עצמי".

 

המומחיות של אנדי היא מסעות ומסלולי טיפוס הרים בחורף והתמודדות עם מצוקי סלעים וקירות אנכיים של מעל 1000 מטר, בדרך כלל במזג אוויר קיצוני ובטמפרטורות סביב מינוס 30 מעלות צלסיוס. אנדי הספיק לערוך קמפיין טיפוסים על המצוק אל-קפיטן הנמצא בפארק יוסימיטי בארה"ב, אחד מהמצוקים הקשים ביותר באמריקה לטיפוס, והוא עשה את זה למעלה מעשרים ארבע פעמים, כולל שלוש טיפוסי סולו (לבדו) וכן טיפוס ביום אחד שערך 18 שעות רצופות. אחד ממסעות הטיפוס ביוסימיטי היה טיפוס סולו שערך 12 יום במצוק "רטיסנט" (Reticent) הנחשב אולי לטיפוס הקשה ביותר מסוגו בעולם אשר בעקבותיו הוציא את ספרו זוכה הפרסים "סייקווורטיקל" (Psychovertical).

 

בשנת 2002 יצא אנדי למסע טיפוס הנחשב לקשה באירופה. מסע טיפוס חורף לאורך 15 יום בקיר המערבי של הרי דרו (DRU). מדובר בקיר מצוק בגובה 1000 מטר אשר דחף אותו ואת שותפו עד קצה גבול היכולת שלהם ופורסם בסרט תיעודי עטור הפרסים "קולד הול" (COLD HAUL).

 

בשנת 2014 אנדי טיפס לראשונה באנטרקטיקה בהר Ulvertanna, הנחשב בעיני מטפסים מקצועיים כהר הקשה ביותר בעולם, לאורך 14 יום מאתגרים בטמפרטורות של מינוס 30 מעלות צלסיוס. אם אתם רוצים להיכנס לראשו של מטפס, צפו בסרט שיכניס אתכם עמוק לחווייה של אנדי. PSYCHO VERTICAL. 

 

 

 ANDY KIRPATRICK | PSYCHO VERTICAL - TRAILER

 

 

 

 

 

 

Please reload

פורסמו לאחרונה