* ברישום זה אני מאשר/ת קבלת מסרים שיווקים מחברת היי סטנדרט- היבואנית הרשמית של מונטיין

#FOLLOW

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
Please reload

עצות לקראת מרוצי הרים | חלק שני: רגע לפני המירוץ

1/3
Please reload

#שווה קריאה

איך לבחור מעיל פוך איכותי? טיפים והמלצות

כפי שבטח שמתם לב, בשנים האחרונות הפכו מעילי הפוך הטבעי לפופולריים מאוד וקיימות היום בשוק מספר רב של חברות המייצרות אותם. על מנת שתבחרו במעיל פוך טוב, איכותי וכזה שיתאים לצרכים שלכם יש מספר פרמטרים שכדאי להכיר.  אבל לפני הכל.. שני יתרונות עיקריים שיש למעילי פוך טבעי על מעילים אחרים.  

 

היתרון הבולט של מילוי פוך הוא כושר הבידוד שלו ביחס למשקל חומר המילוי- מה שכמובן משפיע גם על המשקל הכולל של המעיל. יתרון נוסף הוא יכולת הדחיסה של מעילי הפוך- מה שמאפשר חסכון של נפח ומקום אחסון.

 

מה חשוב לדעת על מילוי מעילי פוך טבעי

הפוך הטבעי הוא תערובת של פלומת אווזים או ברווזים עם נוצות עדינות. ככל שאחוז הפלומה גבוה יותר כושר הבידוד של המעיל טוב יותר ולכן מציינים זאת היצרנים בסימון: 70/30, 80/20, 90/10

 

את הפוך לוקחים מאווזים וברווזים. הסיבה לשילוב הפלומות היא יתרונותיה של כל פלומה: כושר הבידוד של פלומת האווז טוב יותר אך עמידות פלומת הברווז למים טובה יותר (בהמשך הכתבה אתייחס לזכויות בעלי החיים וכיצד ניתן לדעת שהמעיל אותו רכשנו יוצר מאווזים/ברווזים שלא עברו התעללות).

 

עמידות למים וכושר בידוד

מכיוון שנוצות הוא חומר שבאופן טבעי סופח נוזלים - כיום מטפלים בפלומה של האווז והברווז בחומר מיוחד הדוחה מים לאורך זמן ובכך משפרים את עמידות מעילי הפוך הטבעי לתנאים לחים ורטובים. שימו לב- מעיל פוך טוב יגיע עם בדי מעטפת עמידים שנותנים תוצאות מעולות (אם כי לא אטימות מוחלטת).

 

כושר הבידוד במעילי פוך טבעי הוא פונקציה של איכות הפלומה והיכולת שלה לאגור אוויר. מדד זה מצוין על גבי התוויות שמצורפות למעיל, בסימון: FILL POWER. מדד הפיל פאוור נע בין 500-1000 כאשר הדירוג הנמוך ביותר הוא 500 FILL והגבוה ביותר- 1000 FILL. כיום, מרבית החברות האיכותיות משתמשות בפלומה בדירוג של 600 FILL עד 850 FILL.

 

דבר נוסף המשפיע על כושר הבידוד של המעיל הוא כמות חומר המילוי ככל שבמעיל יש יותר חומר מילוי המעיל יהיה מחמם יותר, אך כבד ומסורבל יותר. אם אתם מעוניינים במעיל מחמם אך קל משקל מומלץ לבחור במעיל עם FILL POWER גבוה - המספק רמת בידוד גבוהה מאוד ומאפשר שימוש בפחות חומר מילוי.

 

לסיכום, מה כדאי לבדוק לפני רכישת מעיל פוך טבעי?

חפשו בתוויות המעיל את הדברים הבאים:  

FILL POWER (כושר בידוד) - אם לא מצוין על גבי התווית או בכל מקום אחר כמה FILL POWER יש למעיל- סביר להניח שמדובר במעיל שאיכותו מתחת ל 500 FILL. משמע, לא עומד בתקן .

RDS -  סימון זה מתייחס לזכויות בעלי החיים בתהליך הייצור (Responsible Down Standard). חברות המשתמשות בתקן זה דואגות להשתמש בפלומה מאווזים וברווזים שלא עברו התעללות. במדינות רבות ללא תקן זה לא ניתן למכור מעילים ומוצרי פוך  (לקריאה נוספת לגבי התקן של מונטיין למעילי פוך לחצו כאן).

עמידות למים-  גם עניין הטיפול בפלומה נגד מים מצוין בתוויות המוצר. לכל חברה יש את הטכנולוגיה שלה אבל מידע זה תמיד יצוין בתוויות המוצר. שימו לב לבד המעטפת של המעיל ולתכונות שלו (רמת עמידות הבד למים, רוח, האם עשו שימוש בבד קל משקל, האם הוא נוח בפעילות גופנית וכיוב')

 

בדקו היטב את הנתונים שהיצרן מספק על גבי תוויות המוצר ובחרו במעיל שיעמוד בצרכים שלכם מבחינת עמידות לרוח/מים , כושר בידוד ומשקל סביר שלא יכביד עליכם. שיהיה לכולנו חורף חם ומהנה!

 

 

לצפייה במעילי הפוך הטבעי של מונטיין לחצו על הקישור: נורת' סטארפדרלייט מיקרו / פדרלייט דאון 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

פורסמו לאחרונה